Wikidruhy:Jazyky

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Languages and the translation is 100% complete.

Wikidruhy si kladou za cíl nebýt příliš textově objemné. Jako výchozí jazyk pro stránky s obsahem je používána angličtina (ISO kód en).

Názvy sborníků a článků (a jiný text, který není a priori v angličtině) by měly být označeny pomocí šablony {{Lang}} (přičemž se použije ISO kód daného jazyka; pokud jej neznáte, zkuste daný jazyk najít na anglické Wikipedii a podívejte se do jeho infoboxu). Používejte nejkratší možnou zkratku, která popisuje jazyk. Tak například pro italštinu je vhodnější zkratka it podle normy ISO 639-1, než zkratka ita, se kterou se můžete setkat v normách ISO 639-2 a ISO 639-3.

Používání těchto značek pomáhá například zrakově postiženým uživatelům, kteří používají při čtení stránky asistenční software. Spoléhají na ně i automatické překládací nástroje. Podrobnější vysvětlení naleznete na stránce jazykové šablony na anglické Wikipedii.

Pokud jde o překládání celých stránek do jiných jazyků (což se týká například stránek s pravidly nebo stránek nápovědy), ty by měly používat překladatelské značkování.

Příklady

  • Series title: [[ISSN 0934-6678|''{{lang|de|Abhandlungen des Zoologisch-Mineralogischen Vereines in Regensburg}}'']]

See also