Віківиди:Автобіографія

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Autobiography and the translation is 100% complete.

Якщо ви назвали таксон, то ймовірно є (або буде) сторінка Віківидів про вас, про цей таксон та інші сторінки про ваші опубліковані роботи. Можна подивитися приклади в Category:Taxon authorities і Category:Reference templates. Ви можете оновити або виправити сторінку про себе, але прохання уникати самовихваляння. Якщо маєте сумніви, запитайте в Кнайпі.

Порозуміння з Віківидами

Ми сподіваємось, що ви скористаєтесь Віківидами й навіть залишитесь тут та допоможете нам створювати проєкт. Ви можете розпочати роботу з перегляду розділів Віківидів на нашій головній сторінці.

Політика Фонду Вікімедіа

9 квітня 2009 року Рада директорів Фонду Вікімедіа прийняла резолюцію стосовно поводження у Вікімедіа з матеріалами, присвяченими біографіям живих людей (БЖЛ). Вона звертає увагу на те, що існують проблеми з тим, що деякі БЖЛ мають виразний рекламний характер; іншою проблемою є те, що вони піддаються вандалізму, а ще містять помилки та наклеп. Фонд закликає приділяти особливу увагу нейтральності та можливості перевірки інформації про живих людей; зважати на людську гідність та особисту конфіденційність, особливо в статтях, що стосуються короткочасних або незначних інтересів; а також виявляти витримку, доброту й повагу кожного, хто має скаргу на те, як він описаний на веб-сайтах проекту.

Ви можете піднімати таке питання на Кнайпі, на дошці запитів до адміністраторів або на сторінці обговорення відповідного редактора. Якщо ви не задоволені відповіддю редакторів та адміністраторів стосовно біографічних матеріалів про живих осіб, ви можете звернутися до Фонду Вікімедіа безпосередньо.

Ідентифікатори

Нам хотілося б, щоб ви мали унікальний ідентифікатор, який дозволяє усунути неоднозначність, якщо ви маєте однакове прізвище з іншими людьми. До їхнього числа належать (але це не повний перелік) VIAF, ISNI, ORCID, ResearcherID, Scopus і Google Академія. Ви можете додати їх до Вікіданих, або, знову ж таки, залишити відповідне повідомлення на Кнайпі.

Зокрема, ви можете зареєструвати ORCID iD; деталі дивись: ORCID у Вікіпедії.

Редактори Віківидів

Якщо ви є редактором Віківидів або інших вікі-проєктів, наприклад Вікіпедії або Вікіданих, ми пропонуємо додати ваш ORCID iD на свою сторінку користувача, користуючись нашою інструкцією.

Вікідані

Якщо у Віківидах є сторінка про вас, також має бути й пункт про вас у Вікіданих, нашому сестринському проєкті, що містить інформацію, яка може бути прочитана комп'ютерами як пов'язані відкриті дані.

Фотографія

Ми хотіли б показувати ваше фото. Ви повинні завантажувати лише ті зображення, на які ви маєте авторські права (як правило, тому, що ви самі їх зробили). Якщо фотографію зробив хтось із членів вашої сім'ї, ваш колега або друг, він може завантажити її. Перегляньте наш посібник до завантаження своїх фотографій.

Ваш голос

Ви можете надіслати запис вашого голосу (або декілька записів, по одному кожною мовою, якою ви говорите), щоб люди знали, як ви говорите та як вимовляється ваше ім'я. Детальніше дивись на сторінці проєкту.

Стаття у Вікіпедії про вас

Є понад 300 Вікіпедій різними мовами. Критерії "значимості" для включення (щоб мати статтю про вас), як правило, набагато жорсткіші ніж у Віківидах; будь ласка, не створюйте статті про себе у Вікіпедії самостійно. Якщо вже існує стаття про вас в в одному або декількох проектах Вікіпедії, ви маєте бути дуже обачним й дотримуватись локальної політики при її редагуванні.

Див. також