ויקימינים:אוטוביוגרפיה

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Autobiography and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.

אם נתתם שם לטקסון, סביר להניח שיש (או יהיה) דף בוויקימינים עליכם, על הטקסון ודפים נוספים על הפרסומים שלכם. ניתן לראות דוגמאות ב־ Category:Taxon authorities וב־Category:Reference templates. אתם מוזמנים לבצע שינויים ולהוסיף מידע בערך עליכם, אך נא להימנע בהעצמה עצמית. אם יש ספק, אפשר לשאול בכיכר העיר.

הבנת ויקימינים

אנחנו מקווים שתשתמשו בוויקימינים ואליפו תשארו לתסייעו לבנות את האתר. ניתן להתחיל ב קישורים שמסבירים על ויקימינים בעמוד הראשי.

מדיניות קרן ויקימדיה

ב־9 באפריל 2009 קרן ויקימדיה העבירה נוהל שקשור לביוגרפיות של אנשים חיים. מצויין שם שיש מספר בעיות עם חלק מהביוגרפיות של אנשים חיים שכוללים קידום עצמי, הערכים מושחתים תדיר, מכילים טעיות. הקרן קוראת להקדיש תשומת לב מיוחדת לנייטרליות ולאמינות של הערכים על אישים חיים; שכבוד האדם ופרטיותו ילקחו בחשבון, בייחוד בערכים בעלי עניין שולי; וכי כל מי שיש תלונה על איך הם מתוארים באתרי האינטרנט של הפרויקט יטופל עם סבלנות, נחמדות וכבוד.

אתה יכול להעלות חששות כאלה בכיכר העיר, בלוח המודעות של הממפעילים או בדף השיחה של העורך הרלוונטי. אם אינך מרוצה מתגובת העורכים ומפעילי המערכת בנוגע לחשש שקשור בחומר ביוגרפי על אנשים חיים, תוכל ליצור קשר ישירות עם קרן ויקימדיה.

מזהים

אנחנו מעוניינים שיהיה לנו רשומה של מזהים חד־חד־ערכי שמבדילים אתכם מאנשים אחרים עם אותו השם. זה כולל (אך לא מוגבל ל) VIAF, תקן בינלאומי למזהי שמות, ORCID, ResearcherID, Scopus, וגוגל סקולר. ניתן להוסיף אותם לוויקינתונים או להוסיף הערה בכיכר העיר.

בפרט, אתם יכולים להירשם למזהה ORCID; ראו ORCID בוויקיפדיה לפרטים.

עורכי ויקימינים

אם אתם עורכים בוויקימינים, או באחד מפרויקטי האחות כמו ויקיפדיה או ויקינתונים, אנחנו ממליצים שתוסיפו את מזהה ORCID שלכם בדף המשתמש לפי מה שמתואר במדריך שלנו לוויקימדים.

ויקינתונים

אם יש דף עליכם בויקימינים, צריך להיות גם פריט עליכם בוויקינתונים, או בפרויקט אחות, שמכיל מאפיינים שניתנים לקרוא על ידי מכונה, כמו הפניות למידע או מידע פתוח.

תמונה

נשמח להציג תמונה שלך. ניתן להעלות תמונות שלכם זכויות היוצרים (ברוב המקרים מדובר על תמונות שאתם צילמתם). אם בן משפחה, חבר לעבודה או חבר צילם תמונה ראויה הוא יכו להעלות אותה. ראו את המדריך להעלת תמונה של עצמכם (באנגלית).

קול הדיבור

ניתן לשלוח הקלטה (או מספר הקלטות, אחת בכל שפה שאתם דוברים) של הקול שלכם כשאתם מדברים, כך אנשים ידעו איך אתם נשמעים ואיך אתם מבטאים את שימכם. למידע ראו את דף הפרויקט.

ערך ויקיפדי אודותכם

יש מעל 290 אתרי ויקיפדיה, בשפות שונות. קריטריון החשיבות לקיום ערך עליכם הוא לרוב מחמיר יותר מאשר בוויקימינים; נא לא ליצור ערך ויקיפדי עליכם. אם יש עליכם ערך, בשפה אחת או יותר, אתם צריכים להזהר מאוד ולבדוק את המדיניות המקומית לפני שאתם עורכים אותו.

ראו גם