Shortcut: WS:CSD

Wikispecies:Hızlı silme kriterleri

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Criteria for speedy deletion and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎polski • ‎čeština • ‎русский • ‎中文 • ‎日本語

Hızlı silme kriteri

Vikitür'ün silme politikası, hizmetliler ve bürokratların hızlı silme kriterlerinden birini veya daha fazlasını karşılayan sayfaları özet olarak silmesine izin verir. Tüm kullanıcılar silinecek bir sayfa önerebilir. Silme işlemi tersine çevrilebilir, ancak yalnızca hizmetliler ve bürokratlar tarafından gerçekleştirilir.

Hızlı silme için bir sayfa önermek istiyorsanız, sayfanın en üstüne {{Delete|Neden}} ifadesini, "Neden" kelimesini gerçek sayınızla değiştirin belirli silme isteğinin nedeni belirtin. Bu, sayfayı :Category:Hızlı silme adayları içine yerleştirir ve yöneticiler tarafından düzenli olarak izlenir.

Genel

 1. Anlamlı içerik veya geçmiş yok. Bu, test düzenlemelerini (örneğin, "asdf" veya "Burada gerçekten bir sayfa oluşturabilir miyim?"), açık saçmalık, bozuk resimler, yasal olarak boş sayfalar veya basit vandalizm içerir.
 2. Daha önce silinmiş yeniden yayınlanan içerik. Bu silme politikasına göre, silme nedenini sorgulayan bir şekilde önemli ölçüde yeniden yazılmadığı sürece.
 3. Katılımcı yasaklandı. Yalnızca yasaklı bir kullanıcı tarafından yasaklandıktan sonra yaratılan ve düzenlenen içerik, burada kötü niyet olasılığı vardır. Yasaklı bir kullanıcının iyi katkıları kabul edilmelidir, ancak kötü niyetin mümkün olduğu yerlerde varsayılmalıdır. Bunun tartışmalı bir madde olduğunu ve bu tür silme işlemlerine itiraz edilebileceğini unutmayın.
 4. Gereksiz malzeme. Birbiriyle aynı olan ve aralarında önemli bir fark bulunmayan bir sayfa.
 5. Telif hakkı ihlali. Açık ve kanıtlanmış bir telif hakkı ihlali olan içerik veya daha önce bir telif hakkı ihlali olarak silinmiş içerik.
 6. Yazarın isteği. Yazarın isteğine göre silme, eğer yazar tek önemli katkıda bulunuyorsa, istek kötü niyetli değildir ve içerik Vikitür'ün yararına değildir.
 7. Sayfalar veya medya dosyaları açıkça alakasız. Veya Vikitür projesinin kapsamı dışında; kesin reklam veya spam dahil

Maddeler

 1. Maddeler vikilerarası esnek bir yönlendirme uygun değilse başka bir Wikimedia projesindedir.

Resimler

 1. Ticari olmayan veya yalnızca izinli resimler.
 2. Yükleyiciye bildirildikten sonra yedi günden fazla süreyle kaynaksız veya lisanssız dosyalar.
 3. Wikimedia Commons'ta mevcut. Aynı dosya adı altında Wikimedia Commons'ta bulunan dosyaların tam veya küçültülmüş kopyaları olan dosyalar; Commons'ın dosya adı farklıysa, yerel dosya adı yetim veya Commons'taki eski dosya adına yönlendirilmelidir.

Çeşitli

 1. Tartışmalı olma olasılığı düşük olan önemsiz silme işlemleri (sayfa taşıma veya tarih birleştirmeye hazırlık gibi).
 2. Ciddi bir düzenleme geçmişi olmayan gereksiz veya bozuk yönlendirmeler.
 3. Gereksiz tartışma. Silinmiş veya mevcut olmayan içerik için bir tartışma sayfası.
 4. Kategoriler en az 30 gün boyunca boş ve hata izleme için gerektiği gibi işaretlenmedi.