Shortcut: WS:CSD

Wikidruhy:Podmínky pro rychlé smazání

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Criteria for speedy deletion and the translation is 75% complete.
Outdated translations are marked like this.

Podmínky pro rychlé smazání

Směrnice Wikidruhů pro rychlé mazání opravňuje správce a byrokraty zrychleně mazat stránky, které splňují jedno či více kritérií pro rychlé smazání. Smazání stránky může navrhnout kterýkoliv uživatel. Správci a byrokraté mají také pravomoc smazané stránky obnovit.

Pokud chcete nějako ustránku navrhnout na rychlé smazání, vložte na samý začátek kódu stránky šablonu {{Delete|Důvod}} (slovo "Důvod" nahraďte odůvodněním návrhu). To automaticky zařadí stránku do kategorie Category:Candidates for speedy deletion, kterou sledují správci.

Obecné důvody

 1. Nesmyslný obsah. Sem spadají "testovací" editace (takové ty typické příklady jako "asdf", "sem se dá psát" apod.), zjevné nesmysly či přímo vandalismus, poškozené obrázky, ale také legitimně vyprázdněné stránky.
 2. Obsah, který už byl jednou smazán, pokud nebyl v mezičase přepracován způsobem, který by zpochybňoval původní důvod smazání.
 3. Autorem je osoba se zákazem přispívání. Obsah vytvořený a editovaný výhradně z účtu, kterému byl následně udělen ban (zákaz přispívání), za předpokladu, že je patrný zlý úmysl. Dobré editace uživatelů se zákazem přispívání je samozřejmě žádoucí ponechat, nicméně případy zlého úmyslu se vyskytují. Tato podmínka je kontroverzní; mazání na základě tohoto bodu je třeba konzultovat s komunitou.
 4. Redundantní materiál. Stránka, která je totožná s jinou stránkou, aniž by byl patrný nějaký zásadní rozdíl.
 5. Porušení autorského práva. Obsah, který zjevně a prokazatelně porušuje autorské právo (nebo obsah, který už byl jednou smazán jakožto autorské právo porušující).
 6. Žádost autora textu. Stránku lze smazat, pokud je žádající autor jejím jediným významným přispivatelem, žádost nemá charakter zlého úmyslu a zároveň obsah stránky není pro Wikidruhy přínosný.
 7. Stránky či soubory zjevně nesouvisející. Takové, které nesplňují podmínky zaměření projektu Wikidruhů. Například očividná reklama či spam.

Články

 1. Články transwikifikované na jiný z projektů Wikimedia, pokud se nehodí možnost přesměrování.

Obrázky

 1. Obrázky s omezením jen na povolení a obrázky s vyloučené pro komerční využití.
 2. Soubory, které nemají zdroj či licenci déle než sedm dní od chvíle, kdy byl uživatel, který je nahrál, na tuto skutečnost upozorněn.
 3. Obrázky dostupné na Wikimedia Commons. Tedy všechny obrázky, které jsou přesnou či zmenšenou kopií souborů dostupných na Wikimedia Commons pod stejným názvem souboru. If Commons' filename is different, local filename must be orphaned or redirected to the former on Commons.

Různé

 1. Prosté smazání položek, u kterých se nepředpokládá kontroverze (například příprava na přesun stránky nebo sloučení historie).
 2. Nefunkční nebo poškozená přesměrování, která nemají smysluplnou historii editací.
 3. Nepotřebné diskuse. Diskusní stránky vztahující se k obsahu, který byl již smazán, nebo prostě neexistuje.
 4. Kategorie prázdné alespoň 30 dní, aniž by byly označeny jako sledované kvůli výskytu chyb.