Shortcut: WS:KEYS

Wikispecies:ZooKeys ve PhytoKeys ile işbirliği

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Collaboration with ZooKeys and PhytoKeys and the translation is 100% complete.

6 Temmuz 2009’da, Vikitür ZooKeys' ile bir işbirliği başlatıldı. 2010'un sonunda PhytoKeys ayrıca işbirliğine katıldı. Hem ZooKeys hem de PhytoKeys aynı ana şirket Pensoft Publishers altındadır. ZooKeys ve PhytoKey'ler, açık erişimli bilimsel dergilerdir. ZooKeys, taksonomi, filogeni, biyocoğrafya ve hayvanların evrimi üzerine odaklanırken, PhytoKeys sistematik botanik üzerine odaklanır. Çoğu dergiden farklı olarak, ZooKeys ve PhytoKeys'in makaleleri ücretsiz olarak indirilebilir, yazdırılabilir ve dağıtılabilir (HTML, XML ve PDF formatında).

Genel Bakış

9 Temmuz 2009'dan itibaren, ZooKeys'te açıklanan türlerin görüntüleri Vikitür'de kullanılmak üzere Wikimedia Commons'a yüklenecek. Görüntüler, bazen küçük rötuşlarla ZooKeys'in kağıtlarından kopyalanır veya kırpılır. ZooKeys türetilen tüm resimler altında lisanslıdır Creative Commons Atıf 3.0 lisans (CC-BY 3.0). Wikimedia Commons’a yüklendikten sonra, görüntüler Category:Media from ZooKeys altına yerleştirilecektir.

1 Kasım 2010'da, PhytoKeys dergisinin lansmanı yapıldı. Kardeş dergisi ZooKeys'e benzer şekilde, PhytoKeys'ten türetilen görüntüler de CC-BY 3.0 kapsamında lisanslanmıştır. Görüntüler Wikimedia Commons'a yüklenecek ve Category:Media from PhytoKeys altında yerleştirilecektir

Görüntülerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa (yazarlar, kaynak, resimleri nasıl kullanacağınız vb.) Veya gelecekteki işbirliklerini ayarlamak için lütfen User:OhanaUnited ile iletişime geçin.