Shortcut: WS:KEYS

Wikidruhy:Spolupráce s ZooKeys a PhytoKeys

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Collaboration with ZooKeys and PhytoKeys and the translation is 100% complete.

6. července 2009 spustily Wikidruhy spolupráci s webem ZooKeys. Později v roce 2010 se ke spolupráci přidal i web PhytoKeys. ZooKeys i PhytoKeys spadají pod stejnou mateřskou společnost, Pensoft Publishers. ZooKeys a PhytoKeys jsou odborně posuzované vědecké sborníky s otevřeným přístupem. ZooKeys se zaměřuje na taxonomii, fylogenetiku, biogeografii a evoluci živočichů, zatímco PhytoKeys se zaměřuje na systematickou botaniku. Na rozdíl od většiny podobných sborníků jsou ZooKeys i PhytoKeys dostupné ke stažení, tisku a volné distribuci (ve formátech HTML, XML a PDF).

Přehled

Počínaje 9. červencem 2009 budou obrázky druhů popsaných v ZooKeys nahrávány na Wikimedia Commons pro další použití na Wikidruzích. Obrázky jsou kopírovány či vyřezávány z materiálů ZooKeys, někdy mírně retušovány. Všechny obrázky převzaté ze ZooKeys jsou opatřeny licencí Creative Commons Attribution 3.0 (CC-BY 3.0). Po načtení na Wikimedia Commons budou obrázky zařazeny do kategorie Category:Media from ZooKeys.

1. listopadu 2010 byl spuštěn žurnál PhytoKeys. I zde dojde k načtení obrázků (licencovaných jako CC-BY 3.0) na Wikimedia Commons, tentokrát do kategorie Category:Media from PhytoKeys.

Pokud máte jakékoli otázky ohledně těchto obrázků (autorství, zdroj, další využití obrázků apod.) nebo byste se rádi domluvili na další spolupráci, kontaktujte User:OhanaUnited.