Wikispecies:Gözetmenler

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Oversighters and the translation is 83% complete.
Outdated translations are marked like this.

Bu sayfa Vikitür'de gözetmen rolünü açıklamaktadır.

  • If you need oversighter assistance on Wikispecies, please email the stewards at stewards-oversight@wikimedia.org with the diff links or page history link that should be suppressed and a clear explanation for such action. Do not post any details for suppression in public. Stewards should also be able to help if you need assistance with a cross-wiki problem.

Şu anda Vikitür'de0 gözetmen var.

Oversighters as of Haziran 2024: 0 (edit)

In emergencies (e.g. when no local oversighter is available), oversight requests can be referred to the stewards, who can be contacted at stewards-oversight@wikimedia.org.

Gözetmen nedir?

Gözetmenler, yöneticiler olup, Vikitür'de verileri normal editörler tarafından görülemeyecek şekilde gizleme (gizleme) yeteneğine sahiptir. Bir sayfa veya medya dosyası geçmişindeki düzeltmeleri, düzenleme geçmişlerindeki ve günlüklerindeki kullanıcı adlarını ve tek tek günlük girişlerinin bölümlerini engelleyebilirler.

Gizlenen verilere viki aracılığıyla kalıcı olarak erişilemez. Bu nedenle, bir sayfa silindiğinde ve silindiğinde yanlışlıkla geri yüklenemez. Gizlenen veriler yalnızca gözetmenler tarafından görüntülenebilir ve geri yüklenebilir.

Küresel politikası uyarınca, dört durumda gizleme onaylandı:

  1. Telefon numaraları, ev adresleri, işyerleri veya kimliğini kamuya açıklamamış sahte veya anonim kişilerin kimlikleri veya bu kişisel bilgileri kamuya açıklamamış kişiler gibi kamusal olmayan kişisel bilgilerin kaldırılması.
  2. Potansiyel olarak ifşa olabilecek bilgilerin kaldırılması:
    a) Wikimedia Vakfı Hukuk Müşaviri veya;
    b) dava açık olduğunda ve revizyonu sürdürmek için herhangi bir editoryal sebep olmadığında.
  3. Wikimedia Vakfı danışmanının tavsiyesi üzerine telif hakkı ihlallerinin kaldırılması.
  4. Düzenli geçmişleri bozmayan otomatik listelerde ve günlüklerde açık saldırı adlarının gizlenmesi. Açık bir saldırı, açıkça birisini aşağılamak, tehdit etmek, iftira etmek, hakaret etmek veya taciz etmek amaçlıdır.

Gözetmenlere ilişkin meta politika

Vikitür'deki denetçiler meta gözetim politikası, meta gizlilik politikası ve kamuya açık olmayan veri politikasına WMF erişimi.

Nasıl bir gözetmen olabilirim?

İlk olarak, Wikispecies:Gözetmenler/Nasıl bölümünü okuyun.

Hazır olduğunuzda, Kullanıcı Adı yerine kendi kullanıcı adınızı koyarak aşağıdaki kutuyu kullanarak isteğinizi yapın.


Daha fazla görünürlük için burada yapılan tüm istekler Wikispecies:Requests for Comment merkeze aktarılır

Oylama

Önceden düzenlemeleri az olan veya hiç olmayanlar tam olarak sayılamayabilir, ancak kayıtlı herhangi bir kullanıcının oy verebileceğini lütfen unutmayın. Hem  Support oylar hem de Oppose oylar için gerekçe belirtmeniz tercih edilir, çünkü bu kararın kapanış bürokratına yardımcı olur. Tartışmaya, gerekirse basit bir oydan ziyade destekleyici kanıtlarla daha fazla ağırlık verilir.

Önbelleği temizle Kopyalanan sayfayı düzenlemek için aşağıdaki düzenle bağlantısını kullanın.

There are no current nominations.

Mevcut Gözetmenler

Geçmiş istekler

See also