Wikidruhy:Dozorci

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Oversighters and the translation is 79% complete.
Outdated translations are marked like this.

Tato stránka vysvětluje roli dozorce na Wikidruzích.

  • If you need oversighter assistance on Wikispecies, please email the stewards at stewards-oversight@wikimedia.org with the diff links or page history link that should be suppressed and a clear explanation for such action. Do not post any details for suppression in public. Stewards should also be able to help if you need assistance with a cross-wiki problem.

Počet dozorců na Wikidruzích je aktuálně 0.

Oversighters as of duben 2024: 0 (edit)

In emergencies (e.g. when no local oversighter is available), oversight requests can be referred to the stewards, who can be contacted at stewards-oversight@wikimedia.org.

Kdo je to dozorce?

Dozorci patří mezi správce Wikidruhů, ale mají technickou možnost skrýt informace, které pak nejsou vidět ostatními (běžnými) editory. Mají možnost skrýt položky v historii stránky nebo souboru, uživatelská jména ve výpisu historie editací a jiných výpisů.

Takto skryté informace zůstávají trvale nedosažitelné skrz rozhraní wiki. Nemohou být tedy omylem zpřístupněny při smazání a vrácení stránky. Možnost prohlížení či obnovení skrytých informací mají pouze dozorci.

Podle globálně platných pravidel je skrývání povoleno v následujících čtyřech případech:

  1. Odstranění neveřejných osobních informací, jako jsou telefonní čísla, domovní adresy, pracoviště či identity osob, které si nepřály své údaje zveřejňovat.
  2. Odstranění potenciálně urážlivých informací, k čemuž lze přistoupit:
    a) na doporučení Právního oddělení Nadace Wikimedia, nebo
    b) pokud je případ jednoznačně jasný a zároveň není nutné informace archivovat z jiných důvodů.
  3. Odstranění informací porušujících autorská práva (na doporučení orgánů Nadace Wikimedia).
  4. Odstranění útočných formulací z automatických výpisů a záznamů, pokud tím nedochází k narušení historie editací. Zde jsou myšleny jednoznačně útočné formulace, vzniknuvší s cílem někoho urazit, očernit, obtěžovat či jinak napadnout.

Pravidla Meta ohledně dozorců

Dozorci Wikidruhů jsou vázáni souborem pravidel na Meta: pravidly ochrany osobních údajů, pravidly soukromí a pravidly Nadace Wikimedia pro přístup k neveřejným informacím.

Jak se mohu stát dozorcem?

Nejprve si přečtěte Wikidruhy:Dozorci/Jak na to.

Až budete mít pocit, že jste připraveni, odešlete svou žádost pomocí níže zobrazené kolonky, přičemž místo Username napište své uživatelské jméno.Pro zvýšení pozornosti jsou všechny tyto žádosti zároveň vyvěšeny na hlavní stránce Wikispecies:Requests for Comment.

Hlasování

Volit může kdokoli s registrovaným uživatelským účtem, nicméně je možné, že hlasy uživatelů s nulovou či jen minimální editační historií budou mít menší váhu. Bude dobré, pokud své hlasování, ať už  Support nebo Oppose vždy alespoň krátce odůvodníte, protože to pomůže vyhodnocujícím byrokratům při posuzování hlasování. Odůvodněný hlas (případně podložený důkazním materiálem, pokud je to nutné) má větší váhu než prostý hlas bez dalších informací.

Vymazat cache

There are no current nominations.

Aktuální dozorci

Past requests

See also