Wikidruhy:Prověření uživatelé

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Autopatrollers and the translation is 100% complete.
Wikispecies Autopatrolled.png

Uživatel Wikidruhů může získat status Prověřený uživatel. Tento status nijak neovlivňuje samotné editace, nepředstavuje odměnu, ocenění nebo povýšení a obecně není třeba mu věnovat zvláštní pozornost.

Prověřený uživatel

Tento status je udělován zkušeným uživatelům, kteří dokázali, že rozumí pravidlům a procesům na Wikidruzích. Status prověřeného uživatele byl zaveden s úmyslem snížit pracovní vytížení patrolářů a funguje tak, že stránky vytvořené prověřenými uživateli automaticky označuje jako prověřené. Jinými slovy to znamená, že uživatel s těmito právy se těší důvěře, že nebude přispívat (jedno zda úmyslně či neúmyslně) nevhodným materiálem, a zároveň přispívá novým materiálem tak často, že stojí za to mu status udělit.

Toto právo může udělit kterýkoli správce dle svého uvážení důvěryhodným uživatelům, kteří pravidelně vytvářejí stránky a prokázali, že jsou srozuměni s pravidly a procesy na Wikidruzích.

Práva

Prověření uživatele mají následující práva:

  1. Automatické prověřování editací. Editace prověřených uživatelů se ve výpisu posledních změn zobrazují jako prověřené – "patrolled (autopatrol)", jelikož prověření uživatelé Wikidruhů pravděpodobně nebudou potřebovat pomoci s formátováním a dodržováním pravidel...

Pověřování

Status prověřeného uživatele může udělit kterýkoli správce a kterýkoli správce jej také může v případě zneužití odebrat.

Seznam prověřených uživatelů

Wikidruhy mají v tuto chvíli 310 prověřených uživatelů. Úplný seznam je dostupný zde.

Nálepka pro Wikidruhy

Wikispecies Autopatrolled.png Toto je prověřený uživatel na Wikidruzích. (ověřit)

Prověření uživatelé si na svou uživatelskou stránku mohou umístit nálepku prověřeného uživatele. Zkopírujte následující kód a vložte jej na svou uživatelskou stránku: {{User Autopatroller}}

Nálepka na Meta-Wiki

Pokud máte zřízenu uživatelskou stránku na Meta-Wiki, můžete si tam přidat Nálepku prověřeného uživatele pro Meta.