Dytiscus latissimus
表示

分類ナビ
[編集]| 分類ナビ: Adephaga |
|---|
|
Superregnum: Eukaryota |
Familia: Dytiscidae
Subfamilia: Dytiscinae
Tribus: Dytiscini
Genus: Dytiscus
Species: Dytiscus latissimus
名前
[編集]Dytiscus latissimus Linnaeus, 1758
脚注
[編集]一次出典
[編集]- Linnaeus, C. 1758. Systema Naturae per regna tria naturæ, secundum classes, ordines, genera, species, cum characteribus, differentiis, synonymis, locis, Tomus I. Editio decima, reformata. Holmiæ: impensis direct. Laurentii Salvii. i–ii, 1–824 pp DOI: 10.5962/bhl.title.542: 411.
参考ページ.
リンク
[編集]- Dytiscus latissimus Taxon details on Fauna Europaea
- Dytiscus latissimus Linnaeus, 1758 - picture by Dmitry Paramonov
- Dytiscus latissimus Linnaeus, 1758 - development larves (the author - Alexey Vladimirovic Sheleg
- IUCN: Dytiscus latissimus (危急)
- ZooBank: 0786622C-06D1-4B8C-AFDE-764F56D6FBFD
一般名
[編集]- беларуская: Плывунец шырачэнны
- čeština: potápník široký
- Deutsch: Breitrand, Breitrandkäfer
- eesti: Laiujur
- suomi: Jättisukeltaja
- français: Grand dytique
- lietuvių: Plačioji dusia
- Nederlands: Brede geelgerande watertor
- norsk: Bred vannkalv
- polski: Pływak szerokobrzeżek
- português: Dytiscus latissimus
- русский: Широкий плавунец
- slovenčina: Potápnik široký
- српски / srpski: Dytiscus latissimus
- svenska: Bred gulbrämad dykare
- Tiếng Việt: Dytiscus latissimus