User:Carl Johnson~specieswiki

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
Babel user information
pl-N Polski jest językiem ojczystym tego użytkownika.
en-2 This user has intermediate knowledge of English.
de-4 Dieser Benutzer beherrscht Deutsch auf muttersprachlichem Niveau.
it-2 Questo utente può contribuire con un livello intermedio in italiano.
Babel

Welcome to all

My nickname is Carl Johnson originate from game Grand Theft Auto:San Andreas. I very very like Grand Theft Auto:San Andreas.

My name's is Piotr Murek, I'm from to Poland, and I live to Poland. My tongue language is polish. I was born 20 november 1986 in Poznań(Poland). My currently profession is student geography(second year). My plans on future: I wont to finish study. I no more speak on my plans of future. I do not like live future.

My hobbies[edit]

My main hobbies is computer games and programming. Next I my hobbies is the military, and weapons. I thin my hobbies is railroad, main trains. I very like geography, history and my girlfriend. I study geography on the Toruń, but I'm from Poznań, where I is registred.

My girlfriend[edit]

My girlfriend name's Ania. She's fantastic and very good for me, I very like my girlfriend. She's interest is volleyaball, medicine (favourite medicine special:psychiatrist.


Images[edit]

Thierry Henry in Barcelona, my favourite football player

Polish[edit]

Witam wszystkim

Mój nick Carl Johnson, pochodzi z gry Grand Theft Auto:San Andreas. Ja bardzo, ale to bardzo lubię Grand Theft Auto:San Andreas.

Nazywam się Piotr Murek. Pochodzę z Polski, a także mieszkam w Polsce. Moim ojczystym językiem jest polski. Urodziłem się 20 listopada 1986 w Poznaniu. Aktualnie jestem studentem drugiego roku geografii. Moje plany na przyszłość: Skończyć studia. Nie powiem nic więcej, na temat moich planów na przyszłość, bo nie lubię żyć przyszłością.

Moim głównym zainteresowaniem są gry komputerowe i programowanie. Interesuje się również wojskowością i bronią. Do grona moich zainteresowań należy również kolej, w szczególności pociągi. Oprócz tego bardzo lubię geografię, historię i...swoją dziewczynę. Studiuję geografię w Toruniu, ale pochodzę z Poznania, gdzie jestem obecnie zameldowany.

Moja dziewczyna ma na imię Ania. Ona jest wspałania i bardzo dobra dla mnie, dlatego bardzo lubię swoją dziewczynę. Ona interesuje się siatkówką, medycyną(najbardziej psychiatrią).

Tłumaczenie zdjęcia:[edit]

Thierry Henry w Barcelonie - mój ulubiony piłkarz.