Vikitür:Arayüz hizmetlileri

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Interface administrators and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Türkçe • ‎español • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎українська • ‎中文
Wikispecies Interface administrator.png

Arayüz hizmetlisi nedir?

Arayüz hizmetlileri (arayüz-hizmetlileri) tümünü Basamaklı Stil Sayfaları (CSS), JavaScript (JS) düzenleyebilen kullanıcılardır ve Javascript Nesne Notasyonu (JSON) sayfalarının yanı sıra MedyaViki ad alanı içindeki sayfalar. Bu sayfalar, viki editörlerinin ve okuyucularının tarayıcısı tarafından kod olarak yürütülür ve içeriğin stil biçimini değiştirmek, sayfaların davranışını değiştirmek veya hatta karmaşık araçlar düzenlemeye yardımcı olmak içindir. Kayıtlı tüm kullanıcılar kendi kişisel JS/CSS/JSON sayfalarını düzenleyebilir (Vikipedi:Kullanıcı komut dosyaları bölümünde açıklandığı gibi) ancak arayüz hizmetlileri yalnızca yerel kullanıcı grubudur. diğer kullanıcıların komut dosyaları da dahil olmak üzere Vikitür'de herhangi bir CSS veya JS sayfasını düzenleme yeteneğindedir.

Arayüz hizmetlilerine terfi süresi bir yılla sınırlıdır ve bundan sonra kullanıcı 'otomatik olarak' indirgenir. Gerekirse kullanıcı yeni bir süre için başvurusunu yeniden uygulayabilir. Zaman sınırı, bu kullanıcı hakkının kötü niyetli bir kullanıcının elinde potansiyel olarak tehlikeli olabilecek bazı güçlü araçların kilidini açması nedeniyle proaktif bir önlem olarak uygulanmaktadır. Arayüz hizmetlisi kullanıcı haklarının sadece yüksek güvenilirliğe sahip, en azından CSS ve JS hakkında temel bir anlayışa sahip olan, Vikimedya Vikisi'nin gizlilik politikalarının ve praksisinin farkında olduğu ve nasıl güvence altına alınacağına dair iyi bir anlayışa sahip olan kullanıcılara verilmesinin nedeni de budur. (güçlü ve benzersiz şifreler seçmek, kötü amaçlı yazılım bulaşmasını önlemek ve tercihen girişler için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmak).

Bir arayüz hizmetlisinin yardımına ihtiyacınız varsa, Arayüz yöneticileri duyuru panosundan talepte bulunabilirsiniz.

Arayüz hizmetlileri listesi

Vikitür'de şu anda 2 arayüz hizmetlileri vardır.

Vikitür'de Arayüz Hizmetlisi kullanıcı kutusu

Wikispecies Interface administrator.png

This user is a MediaWiki Interface administrator on Wikispecies. (verify)

Arayüz hizmetlileri, kullanıcı sayfalarında Arayüz kullanıcı kutusunu aşağıdaki kodu kullanıcı sayfalarına kopyalayıp yapıştırarak kullanabilirler: {{User Interface Admin}} Kullanıcı kutusunun, Arayüz hizmetlisi kullanıcı grubunun üyelerine özel olduğunu unutmayın.

Arayüz hizmetli talepleri

Lütfen neden Arayüz hizmetlisi erişimine ihtiyacınız olduğunu açıklayın. Yedi gün sonra, Arayüz hizmetlisi olmanız gerektiğine dair genel bir anlaşma varsa, bürokratlardan biri isteği yerine getirecektir.

{{subst:RFIA| kullanıcı adını kullanabilirsiniz.| Arayüz hizmetlisi olmanızın nedeni. Formu otomatik olarak oluşturmak için istekte bulunurken}}.

Güncel istekler

None

Geçmiş istekler