Wikidruhy:Správci rozhraní

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Interface administrators and the translation is 48% complete.
To reach a Interface administrator immediately, see the Interface administrators' Noticeboard. (If you rather need to reach an administrator, please use the Administrators' Noticeboard instead.)

Kdo je to správce rozhraní?

Správci rozhraní jsou uživatelé, kteří mají právo editovat stránky s kaskádovými styly (CSS), JavaScript (JS) a Javascript Object Notation (JSON), stejně jako stránky ve jmenném prostoru MediaWiki. Jsou to stránky, které pak při prohlížení nebo editaci wiki běžným uživatelem zpracovává přímo prohlížeč a rozhoduje se podle nich o tom, jak bude obsah vypadat a jak se bude stránka chovat. Tímto způsobem lze také vytvářet složitější wikinástroje, které pomáhají editorům v práci. Každý registrovaný uživatel wiki má právo editovat své vlastní stránky JS/CSS/JSON (více informací naleznete na stránce Nápověda:Uživatelské skripty), ale jen správci rozhraní smí editovat jakoukoliv CSS či JS stránku na Wikidruzích, a to včetně skriptů ostatních uživatelů.

Udělení práv správce rozhraní je časově omezeno na jeden rok. Po uplynutí této doby jsou práva uživateli automaticky odebrána. Pokud uživatel cítí potřebu, může si o ně zažádat na další období. Časové omezení je zavedeno jako proaktivní opatření vzhledem k tomu, že práva správce rozhraní jsou mocným nástrojem a v rukou nepovolané osoby by mohly představovat riziko. To je také důvodem, proč jsou práva správce rozhraní udělována pouze vysoce důvěryhodným uživatelům, kteří mají alespoň základní znalosti práce s CSS a JS, řídí se pravidly pro nakládání s osobními informacemi Nadace Wikimedia a mají dostatečnou znalost ohledně zabezpečení svého účtu (silné heslo, schopnost předcházet napadení malwarem a používání dvoufázového ověření při přihlašování).

Pokud potřebujete pomoc správce rozhraní, svůj požadavek můžete vznést na Nástěnce správců rozhraní.

Technical access

There are two general kinds of pages in the MediaWiki namespace: Message pages and site configuration pages. Interface administrators can edit and delete these pages, and can modify user configuration pages that live in the user space of other editors. Administrators who are not interface administrators can instead edit and delete most message pages (but not all of them).

Administrators and oversighters who are not interface administrators can delete and revision delete (or suppress in the case of oversighters) JS or CSS pages that live in the user space of other editors, as well as view their deleted revisions. However, they cannot restore revisions of those pages. Both regular administrators and interface administrators can modify JSON pages in the MediaWiki namespace or within the user space of other editors.

Access to code file pages located in the MediaWiki namespace and in the user space of other editors
Permission User Administrator Interface administrator
View Yes Yes Yes
Create No No Yes
Edit No No Yes
Move No No Yes
Delete No Yes Yes
View deleted history No Yes Yes
Restore No No Yes

Seznam správců rozhraní

Aktuální počet správců rozhraní na Wikidruzích: 2

Nálepka správce rozhraní Wikidruhů

Tento uživatel je správce rozhraní MediaWiki na Wikidruzích. (ověřit)

Pokud jste správce rozhraní, můžete si na svou uživatelskou stránku přidat nálepku správce rozhraní. Zkopírujte a vložte na svou stránku následující zdrojový kód: {{User Interface Admin}} Tuto nálepku smí používat pouze správce rozhraní.

Žádost o udělení práv správce rozhraní

Popište, proč potřebujete status správce rozhraní. Řízení trvá sedm dní. Pokud během této doby dojde k obecné shodě v pozitivním smyslu, některý z byrokratů Vám status udělí. Berte prosím v potaz, že pro tuto funkci je vyžadováno dvoufázové ověření.

Při žádosti můžete využít formulář ve tvaru {{subst:RFIA|Uživatelské jméno|Proč chcete být správcem rozhraní.}}.

Aktuální žádosti

None


Archivované žádosti