Wikidruhy:Správci rozhraní

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikispecies:Interface administrators and the translation is 100% complete.
Wikispecies Interface administrator.png

Kdo je to správce rozhraní?

Správci rozhraní jsou uživatelé, kteří mají právo editovat stránky s kaskádovými styly (CSS), JavaScript (JS) a Javascript Object Notation (JSON), stejně jako stránky ve jmenném prostoru MediaWiki. Jsou to stránky, které pak při prohlížení nebo editaci wiki běžným uživatelem zpracovává přímo prohlížeč a rozhoduje se podle nich o tom, jak bude obsah vypadat a jak se bude stránka chovat. Tímto způsobem lze také vytvářet složitější wikinástroje, které pomáhají editorům v práci. Každý registrovaný uživatel wiki má právo editovat své vlastní stránky JS/CSS/JSON (více informací naleznete na stránce Nápověda:Uživatelské skripty), ale jen správci rozhraní smí editovat jakoukoliv CSS či JS stránku na Wikidruzích, a to včetně skriptů ostatních uživatelů.

Udělení práv správce rozhraní je časově omezeno na jeden rok. Po uplynutí této doby jsou práva uživateli automaticky odebrána. Pokud uživatel cítí potřebu, může si o ně zažádat na další období. Časové omezení je zavedeno jako proaktivní opatření vzhledem k tomu, že práva správce rozhraní jsou mocným nástrojem a v rukou nepovolané osoby by mohly představovat riziko. To je také důvodem, proč jsou práva správce rozhraní udělována pouze vysoce důvěryhodným uživatelům, kteří mají alespoň základní znalosti práce s CSS a JS, řídí se pravidly pro nakládání s osobními informacemi Nadace Wikimedia a mají dostatečnou znalost ohledně zabezpečení svého účtu (silné heslo, schopnost předcházet napadení malwarem a používání dvoufázového ověření při přihlašování).

Pokud potřebujete pomoc správce rozhraní, svůj požadavek můžete vznést na Nástěnce správců rozhraní.

Seznam správců rozhraní

Aktuální počet správců rozhraní na Wikidruzích: 1

Nálepka správce rozhraní Wikidruhů

Wikispecies Interface administrator.png

Tento uživatel je správce rozhraní MediaWiki na Wikidruzích. (ověřit)

Pokud jste správce rozhraní, můžete si na svou uživatelskou stránku přidat nálepku správce rozhraní. Zkopírujte a vložte na svou stránku následující zdrojový kód: {{User Interface Admin}} Tuto nálepku smí používat pouze správce rozhraní.

Žádost o udělení práv správce rozhraní

Popište, proč potřebujete status správce rozhraní. Řízení trvá sedm dní. Pokud během této doby dojde k obecné shodě v pozitivním smyslu, některý z byrokratů Vám status udělí. Berte prosím v potaz, že pro tuto funkci je vyžadováno dvoufázové ověření.

Při žádosti můžete využít formulář ve tvaru {{subst:RFIA|Uživatelské jméno|Proč chcete být správcem rozhraní.}}.

Aktuální žádosti

None.


Archivované žádosti