Translations:Wikispecies:Criteria for speedy deletion/5/tr

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
  1. Anlamlı içerik veya geçmiş yok. Bu, test düzenlemelerini (örneğin, "asdf" veya "Burada gerçekten bir sayfa oluşturabilir miyim?"), açık saçmalık, bozuk resimler, yasal olarak boş sayfalar veya basit vandalizm içerir.
  2. Daha önce silinmiş yeniden yayınlanan içerik. Bu silme politikasına göre, silme nedenini sorgulayan bir şekilde önemli ölçüde yeniden yazılmadığı sürece.
  3. Katılımcı yasaklandı. Yalnızca yasaklı bir kullanıcı tarafından yasaklandıktan sonra yaratılan ve düzenlenen içerik, burada kötü niyet olasılığı vardır. Yasaklı bir kullanıcının iyi katkıları kabul edilmelidir, ancak kötü niyetin mümkün olduğu yerlerde varsayılmalıdır. Bunun tartışmalı bir madde olduğunu ve bu tür silme işlemlerine itiraz edilebileceğini unutmayın.
  4. Gereksiz malzeme. Birbiriyle aynı olan ve aralarında önemli bir fark bulunmayan bir sayfa.
  5. Telif hakkı ihlali. Açık ve kanıtlanmış bir telif hakkı ihlali olan içerik veya daha önce bir telif hakkı ihlali olarak silinmiş içerik.
  6. Yazarın isteği. Yazarın isteğine göre silme, eğer yazar tek önemli katkıda bulunuyorsa, istek kötü niyetli değildir ve içerik Vikitür'ün yararına değildir.
  7. Sayfalar veya medya dosyaları açıkça alakasız. Veya Vikitür projesinin kapsamı dışında; kesin reklam veya spam dahil