Help:Настанови щодо використання зображень

From Wikispecies
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Image Guidelines and the translation is 100% complete.

Завантаження зображень

Якщо ви маєте зображення видів і хочете виставити їх у Віківидах, ви можете зробити це, але дотримуючись наведених нижче умов. Фонд Вікімедіа має велике сховище зображень та інших мультимедійних файлів, знаходиться воно у Вікісховищі.

Якщо ви самі є автором ваших зображень, ви повинні погодитись з використанням їх під ліцензіями, дозволеними Вікісховищем. Ви можете розмістити ваші зображення під кількома ліцензіями Creative Commons. Якщо ж ви не є автором, то повинні гарантувати, що не порушуєте авторські права, публікуючи зображення. Зображення, що є суспільним надбанням, або зображення під ліцензіями GNU Free Documentation License або GNU General Public License дозволяється використовувати у Вікісховищі, те саме стосується й деяких ліцензій Creative Commons. З повним оглядом того, що можна використовувати, а що ні, можна ознайомитись на Вікісховище:Ліцензування.

Якщо ви певні в чинності ліцензії, можете почати завантаження. Переконайтеся, що ваше зображення має належну ліцензію та додайте деталі до зображення. Серед доданих деталей має бути принаймні біноміальна латинська назва до зображення, щоб інші користувачі могли знайти ваше зображення, і при цьому не виникало невірного тлумачення. Якщо ви не впевнені на 100 відсотків у класифікації, можете позначити зображення, наприклад, так: "Passer sp. (Це вид роду Passer, але я не впевнений, який саме)". Крім цієї важливої інформації, ви можете додати й іншу, наприклад, де було зроблено знімок тощо.

Використання

Passer domesticus
  • Не додавайте назви рідною мовою до секції підписів зображення. Це відповідає незалежній від мови політиці Віківидів.Також уникайте додавання художніх реставрацій доісторичного життя – напр., малюнків з динозаврами – часто вони бувають некоректними, а перевірити, чи вони є вірними, неможливо. Використовуйте фотографії відповідних викопних істот.
  • У статтях, присвячених роду або родині, вікіпосилання на відповідний вид у підписі є корисним для додаткової ідентифікації виду; див. приклад: Carcharodon.
  • Зазвичай для одного виду достатньо двох зображень - одне самця, другого самки - якщо такі є або доступні.

Як додати зображення до Віківидів у найпростіший спосіб:

Спосіб 1

Додайте зображення до відповідного пункту Вікіданих про таксон; тоді додайте код {{Image}}як перший рядок статті. Інші параметри не потрібні.

Спосіб 2

  • Завжди розміщуйте зображення у верхньому правому куті сторінки. (У редакторі це буде в першому рядку)
  • Виберіть потрібний розмір зображення (220px для книжкової і 250px для альбомної орієнтації).
  • Має бути тільки одне зображення для виду, якщо цей вид не має статевого диморфізму.
  • Якщо на Вікісховищі є декілька зображень, виберіть те, що показує більше деталей.

Розмістіть тег до зображення безпосередньо над заголовком навігації по таксонах:

[[File:HouseSparrow23.jpg|thumb|250px|''Passer domesticus'']]

Як альтернативний варіант можна також використовувати шаблон {{Image}}, проте тоді вам доведеться відмовитись від усіх параметрів форматування, а на відміну від "Способу 1" ви маєте також вказати назву файлу, напр.:

{{Image|HouseSparrow23.jpg|''Passer domesticus''}}

Примітки

Зверніть увагу, що всі назви таксонів рівня роду або нижче завжди повинні писатися курсивом, тоді як для назв родин та таксонів вищого рівня курсив не використовується. Імена авторів, назви журналів та сховищ та інші назви також не повинні писатися курсивом.

Vernacular names section Image Guidelines/uk Author Names